Site Loader

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Jeśli jesteś kobietą, ciągle zabieganą, ganiącą się za nieidealność, chcącą zadowolić wszystkich wokół siebie – ta książka jest zdecydowanie dla Ciebie. “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” (https://www.taniaksiazka.pl/czula-przewodniczka-kobieca-droga-do-siebie-natalia-de-barbaro-p-1487545.html) to wspaniale upleciona opowieść dla kobiet, pomagająca dojrzeć aspekty, nad którymi na co dzień pewnie żadna dojrzała kobieta się nie zastanawia. Bo nie ma na to czasu. 

Kobieca podróż w głąb siebie

Autorka opisuje role ciążące niejednej kobiecie, z których pewnie niewiele z nich zdaje sobie sprawę. Role, które kobiety same sobie narzucają. Przedstawia Potulną, Męczennicę i Królową Śniegu, towarzyszące czytelnikowi od początku do końca książki. Pokazuje co każda z tych postaci, ukrytych w kobiecym wnętrzu, robi i jaki ma wpływ na jakość naszego życia. Natalia de Barbaro prowadzi kobiety do ich wnętrza, zachęca aby przyjrzeć się sobie, zatrzymać się i pomyśleć. Cała emocjonalna podróż ku sobie odbywa się pod troskliwym okiem Czułej Przewodniczki. To ona wyciąga rękę w trudnych momentach, podsuwa dobre rozwiązania i dba o kobietę nawet wtedy, kiedy ta nie zdaje sobie z tego sprawy. Rzecz w tym, by jak najlepiej poznać się z Czułą Przewodniczką i dać się jej prowadzić, słuchać co ma do powiedzenia. Jest to niezwykle wzruszająca opowieść, pozwalająca kobietom spojrzeć na siebie łagodniej. Pełna jest ważnych, zapadających w pamięć treści, to wręcz kopalnia cytatów. Przy tym napisana jest lekkim językiem, niepretensjonalnym, kierowana jest do współczesnych kobiet.

Natalia de Barbaro cytuje mnóstwo książek, piosenek, opowiada o scenach z wielu filmów. Wplata słowa innych osób w treść, obudowuje ją swoimi opowieściami, tłumaczy o co tak naprawdę chodzi w patrzeniu wgłąb siebie. Odnosi się zarówno do popkultury, jak i światowej sławy naukowców. Uświadomienie sobie pewnych spraw związanych z własną duchowością może być niezwykle oczyszczającym doświadczeniem dla czytelnika. Nie należy się również bać łez, które niewykluczone, że pojawią się w trakcie lektury. Tytułowa czułość to coś, co kobiety mogą sobie podarować czytając książkę Natalii de Barbaro.

W “Czułej przewodniczce” możemy podziwiać kolaże autorstwa młodej artystki Anety Klejnowskiej. Książka dostępna jest także jako audiobook, czytany przez aktorkę Maję Ostaszewską.

Kobieta o kobietach – dla kobiet

Natalia de Barbaro to psycholożka, trenerka umiejętności społecznych, socjolożka. Jest autorką felietonów w magazynie “Wysokie Obcasy”. Ma na koncie dwa tomiki wierszy.

 

Jak być dla siebie czułą? – kobieca podróż do własnego wnętrza

Najnowsza książka Natalii de Barbaro Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie z www.taniaksiazka.pl to lektura dla wszystkich pań, które poszukują swojej drogi i pragną uwolnić się od nierealnych, wyśrubowanych oczekiwań.

Dlaczego jesteśmy wobec siebie takie surowe?

Nie od dziś wiadomo, że dziewczynki wychowuje się inaczej niż chłopców. Powtarza się im, że dziewczynkom nie wypada być niegrzeczne, nieuprzejme wobec osób, których się nie lubi, że ze złością im nie do twarzy oraz wpaja ustępowanie innym. Dzieci chcąc dopasować się do tego wzorca uczą się przede wszystkim zadowalać innych, nie absorbować sobą otoczenia, a nawet boją się przedstawić własne zdanie na dany temat i przy nim obstawać. Dziewczynki przecież nie powinny być uparte czy kłótliwe. Skutki takiego wychowania potrafią przez wiele lat wpływać na życie całkiem dorosłych już kobiet. Często zamiast starać się od nich uwolnić, nieświadomie przekazujemy te same złe wzorce przyszłemu pokoleniu.

Kobiety, które powinny zacząć same o sobie stanowić nadal próbują sprostać oczekiwaniom rodziców, partnerów, przyjaciółek i społeczeństwa. Dlatego zakładają rodziny o wiele wcześniej niż są na to gotowe, pracują ponad siły jednocześnie starając się pięknie wyglądać, dać o dom, męża i dzieci. Uważają, że czas dla siebie byłby z ich strony egoizmem. Natalia de Barbaro w swojej książce “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” demaskuje te mechanizmy, które od pokoleń kształtują role społeczne w Polsce. Jako doświadczony psycholog poznaje wiele pacjentek mających trudność z dopasowaniem się do ideału. Wiele z nich jest po prostu wykończonych próbami sprostania ciągłym wymaganiom i natłokiem codziennych obowiązków.

Dlaczego warto przeczytać książkę Natalii de Barbaro “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”?

Autorka przytacza wiele historii, w których każda kobieta odnajdzie pewne podobieństwo do swojego życia i sposobu myślenia. Dzięki przeglądaniu się w opowieściach tych anonimowych bohaterek dużo łatwiej jest dostrzec, że same jesteśmy dla siebie najokrutniejszymi krytykami. Całymi dniami próbujemy zadowolić innych, własne potrzeby odkładając na bok.

Książka “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” Natalii de Barbaro pozwala na nowo spojrzeć na swoje życie. Pokazuje, jak oddzielić oczekiwa innych od swoich pragnień i wreszcie zacząć myśleć o sobie dobrze. To doskonała książka na prezent dla każdej kobiety, zarówno dla tej, która nie odnalazła jeszcze swojej drogi, jak i dla tej, która wie już do czego pragnie dążyć.

Przewodnik dla kobiet

Czy każdy z nas wie jak ma postępować w życiu? Oczywiście, że nie. Jeszcze nie urodził się taki człowiek, który byłby w stanie ocenić z góry jak ma postąpić. Człowiek uczy się na błędach. Nie ma jednoznacznego przepisu na życie. Czasem człowiek musi stanąć w jednym miejscu, ocenić sytuację i przemyśleć swoje życie. Zawsze jest czas na poprawę błędów, dzięki czemu uda nam się zacząć od nowa. Dzięki temu w końcu człowiek będzie szczęśliwy. Jeżeli jakaś pani pogubiła się w swoim życiu, to może sięgnąć po książkę pt. “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie“, której to autorką jest Natalia de Barbaro.

Cenne porady

Autorka to znana psycholożka, która ma na koncie już wiele felietonów. Można było je przeczytać w “Wysokich obcasach”. Natalia de Barbaro naukowo związana z Uniwersytetem Jagiellońskim, a jej specjalnością jest psychologia społeczna i marketing polityczny. Na swoim koncie ma nawet tomiki poezji – “Ciemnia” oraz “Tkanka”. Warto także zapoznać się z książką pt. “Dojść do głosu. Radykalnie praktyczny przewodnik po kampanii wyborczej”. Jeżeli ktoś interesuje się polityką lub chciałby zacząć aktywnie działać, to ta książka będzie idealna dla niego. Nawet osoby, które na co dzień nie są związane z polityką, chętnie zapoznają się tym dziełem literackim. Teraz czas na coś innego. Teraz jest czas dla kobiet, które w końcu mają szansę na to, aby osiągnąć szczęście. “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” może stać się niezwykłym przewodnikiem dla wszystkich kobiet.

Czas dla siebie

Kobiety mają to do siebie, że bardzo często starają się być idealne. Jako matki, żony, kochanki, córki, siostry, szefowe – takich dziedzin jest mnóstwo. Czy to nam daje szczęście? Czy to prawda, że każda kobieta musi być tak idealna? Oczywiście, że nie. Nikt nie może być nieomylny. Każdy z nas ma prawo do błędów. Co najważniejsze – każdy ma prawo do szczęścia! Mama, żona, kochanka, szefowa, itd. – każda z nich ma szansę na to, aby żyć w zgodzie z własnym ja. Nie można słuchać innych, jeżeli nie sprawia nam to żadnej radości. Tak, można ich wysłuchać, ale jeżeli nie są to nasze przekonania, to dlaczego mamy się im podporządkować? Nie tędy wiedzie droga do szczęścia. Czas na to, aby w końcu to zrozumieć. To właśnie próbuje uświadomić wszystkim czytelnikom autorka tej książki. Wiele osób w sposób pozytywny ocenia to dzieło literackie. Wśród nich są osoby sławne, które zgodnie twierdzą, że pani de Barbaro umożliwia odnalezienie własnej kobiecości, która jest tak ważna.