Site Loader

Jeśli jesteś kobietą, ciągle zabieganą, ganiącą się za nieidealność, chcącą zadowolić wszystkich wokół siebie – ta książka jest zdecydowanie dla Ciebie. “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” (https://www.taniaksiazka.pl/czula-przewodniczka-kobieca-droga-do-siebie-natalia-de-barbaro-p-1487545.html) to wspaniale upleciona opowieść dla kobiet, pomagająca dojrzeć aspekty, nad którymi na co dzień pewnie żadna dojrzała kobieta się nie zastanawia. Bo nie ma na to czasu. 

Kobieca podróż w głąb siebie

Autorka opisuje role ciążące niejednej kobiecie, z których pewnie niewiele z nich zdaje sobie sprawę. Role, które kobiety same sobie narzucają. Przedstawia Potulną, Męczennicę i Królową Śniegu, towarzyszące czytelnikowi od początku do końca książki. Pokazuje co każda z tych postaci, ukrytych w kobiecym wnętrzu, robi i jaki ma wpływ na jakość naszego życia. Natalia de Barbaro prowadzi kobiety do ich wnętrza, zachęca aby przyjrzeć się sobie, zatrzymać się i pomyśleć. Cała emocjonalna podróż ku sobie odbywa się pod troskliwym okiem Czułej Przewodniczki. To ona wyciąga rękę w trudnych momentach, podsuwa dobre rozwiązania i dba o kobietę nawet wtedy, kiedy ta nie zdaje sobie z tego sprawy. Rzecz w tym, by jak najlepiej poznać się z Czułą Przewodniczką i dać się jej prowadzić, słuchać co ma do powiedzenia. Jest to niezwykle wzruszająca opowieść, pozwalająca kobietom spojrzeć na siebie łagodniej. Pełna jest ważnych, zapadających w pamięć treści, to wręcz kopalnia cytatów. Przy tym napisana jest lekkim językiem, niepretensjonalnym, kierowana jest do współczesnych kobiet.

Natalia de Barbaro cytuje mnóstwo książek, piosenek, opowiada o scenach z wielu filmów. Wplata słowa innych osób w treść, obudowuje ją swoimi opowieściami, tłumaczy o co tak naprawdę chodzi w patrzeniu wgłąb siebie. Odnosi się zarówno do popkultury, jak i światowej sławy naukowców. Uświadomienie sobie pewnych spraw związanych z własną duchowością może być niezwykle oczyszczającym doświadczeniem dla czytelnika. Nie należy się również bać łez, które niewykluczone, że pojawią się w trakcie lektury. Tytułowa czułość to coś, co kobiety mogą sobie podarować czytając książkę Natalii de Barbaro.

W “Czułej przewodniczce” możemy podziwiać kolaże autorstwa młodej artystki Anety Klejnowskiej. Książka dostępna jest także jako audiobook, czytany przez aktorkę Maję Ostaszewską.

Kobieta o kobietach – dla kobiet

Natalia de Barbaro to psycholożka, trenerka umiejętności społecznych, socjolożka. Jest autorką felietonów w magazynie “Wysokie Obcasy”. Ma na koncie dwa tomiki wierszy.

 

Zbyszek