Site Loader

Najnowsza książka Natalii de Barbaro Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie z www.taniaksiazka.pl to lektura dla wszystkich pań, które poszukują swojej drogi i pragną uwolnić się od nierealnych, wyśrubowanych oczekiwań.

Dlaczego jesteśmy wobec siebie takie surowe?

Nie od dziś wiadomo, że dziewczynki wychowuje się inaczej niż chłopców. Powtarza się im, że dziewczynkom nie wypada być niegrzeczne, nieuprzejme wobec osób, których się nie lubi, że ze złością im nie do twarzy oraz wpaja ustępowanie innym. Dzieci chcąc dopasować się do tego wzorca uczą się przede wszystkim zadowalać innych, nie absorbować sobą otoczenia, a nawet boją się przedstawić własne zdanie na dany temat i przy nim obstawać. Dziewczynki przecież nie powinny być uparte czy kłótliwe. Skutki takiego wychowania potrafią przez wiele lat wpływać na życie całkiem dorosłych już kobiet. Często zamiast starać się od nich uwolnić, nieświadomie przekazujemy te same złe wzorce przyszłemu pokoleniu.

Kobiety, które powinny zacząć same o sobie stanowić nadal próbują sprostać oczekiwaniom rodziców, partnerów, przyjaciółek i społeczeństwa. Dlatego zakładają rodziny o wiele wcześniej niż są na to gotowe, pracują ponad siły jednocześnie starając się pięknie wyglądać, dać o dom, męża i dzieci. Uważają, że czas dla siebie byłby z ich strony egoizmem. Natalia de Barbaro w swojej książce “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” demaskuje te mechanizmy, które od pokoleń kształtują role społeczne w Polsce. Jako doświadczony psycholog poznaje wiele pacjentek mających trudność z dopasowaniem się do ideału. Wiele z nich jest po prostu wykończonych próbami sprostania ciągłym wymaganiom i natłokiem codziennych obowiązków.

Dlaczego warto przeczytać książkę Natalii de Barbaro “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”?

Autorka przytacza wiele historii, w których każda kobieta odnajdzie pewne podobieństwo do swojego życia i sposobu myślenia. Dzięki przeglądaniu się w opowieściach tych anonimowych bohaterek dużo łatwiej jest dostrzec, że same jesteśmy dla siebie najokrutniejszymi krytykami. Całymi dniami próbujemy zadowolić innych, własne potrzeby odkładając na bok.

Książka “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” Natalii de Barbaro pozwala na nowo spojrzeć na swoje życie. Pokazuje, jak oddzielić oczekiwa innych od swoich pragnień i wreszcie zacząć myśleć o sobie dobrze. To doskonała książka na prezent dla każdej kobiety, zarówno dla tej, która nie odnalazła jeszcze swojej drogi, jak i dla tej, która wie już do czego pragnie dążyć.

Zbyszek